Τετάρτη 27 Αυγούστου 2014

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ-18

Αποκλεισμός για τις Εθνικές ομάδες στην Νορβηγία
Εκτός συνέχειας του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Beach Volley U18 που διεξήχθη στο Κρίστιανσαντ της Νορβηγίας έμειναν οι Εθνικές μας ομάδες, γνωρίζοντας και τρίτη ήττα στους ομίλους.

Στις γυναίκες οι Κουρτίδου / Κλέπκου μετά την ήττα από τις Ιταλίδες Μαστρόνι / Τραμπάλι με 2-0 (21-13, 21-10) και από τις Ρωσίδες Νοβικόβα / Μαστίκοβα επίσης με 2-0 (21-6, 21-9), έχασαν και από τις Σέρβες Ντρόμπνιακ / Μπάσιτς (Σερβία) με 2-0 (25-27, 17-21) και αποκλείστηκαν. Τα κορίτσια πάλεψαν και με το παραπάνω, όμως δεν τα κατάφεραν χάνοντας στις λεπτομέρειες το πρώτο σετ και εξαιρετικά δύσκολα το δεύτερο.
Όσον αφορά τους άνδρες και αυτοί δεν τα κατάφεραν στην πρεμιέρα, χάνοντας αρχικά από τους Ολλανδούς Πέννινγκα / Αρταμόνοφ με 2-0 (21-10, 21-12) και το απόγευμα από τους Νορβηγούς Όλιμσταντ / Σόρουμ επίσης με 2-0 (21-9, 21-7). Ήθελαν νίκη επί των Αυστριακών Στότς / Κλάφινγκερ για να περάσουν στον επόμενο γύρο, αλλά δεν μπόρεσαν να την πετύχουν χάνοντας με 2-0 (11-21, 12-21).