Παρασκευή 14 Νοεμβρίου 2014

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΙΞΩΝΗ 1-3 ΓΙΑ ΤΗΝ Α΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΣΠΕΔΑ

Εντός έδρας ήττα για το γυναικείο μας τμήμα από την ΑΕΓ ΑΙΞΩΝΗ με 1-3 (25-23, 21-25, 16-25, 19-25).
Κατερίνα ΧΙΟΥ
Η ομάδα μας ξεκίνησε καλά τον αγώνα και σε όλη τη διάρκεια του 1ου σετ, είχε διαφορά 5-6 πόντων. Όμως η αντίσταση της Αιξωνής ήταν μεγάλη και στο τέλος απείλησαν, μειώνοντας το σκορ στον πόντο.
Στο 2ο σετ, είχαμε αντιστροφή των ρόλων με την Αιξωνή να έχει το προβάδισμα και να ισοφαρίζει.
Στο 3ο σετ, ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ μέχρι το 15-15. Στο σημείο εκείνο η Αιξωνή εκμεταλεύτηκε την κατάρρευση μας και με σερί 0-8, προηγήθηκε εύκολα.
Στο 4ο σετ, η Αιξωνή είχε μια μικρή διαφορά, που δε δυσκολεύτηκε να τη διατηρήσει, από τη στιγμή που η ομάδα μας, συνέχιζε χωρίς να παίζει καλό βόλει μη έχοντας λύσεις για να ξεμπλοκάρει την πολύ καλή αμυντική λειτουργία της Αιξωνής.
Στο χθεσινό αγώνα, φάνηκαν τα προβλήματα μας και μετά την ήττα αυτή, φύγαμε από την πρώτη προνομιούχο τετράδα. Θα πρέπει στη συνέχεια, να εντατικοποιήσουμε τις προσπάθειες μας και να βρούμε την καλή μας κατάσταση, αν θέλουμε να λέμε ότι ο στόχος της ανόδου είναι εφικτός. Με μεταπτώσεις τόσο μεγάλης κλίμακας στην απόδοση μας, δυστυχώς δε μπορούμε να μιλάμε για τέτοιο στόχο.
Καλή η διαιτησία του κ. Μπολοβίνου και της κας. Καλιγέρη.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Χατζηδημητρίου) Φούσκα, Καραγιαννίδου, Μπουρέλι, Λαζαρίδου, Χίου, Κολίγα, Κρεμμύδα (λ), Μπολοβίνου (λ), Παιτέρη, Στάμου.
ΑΕΓ ΑΙΞΩΝΗ: (Παπαδάτος) Μανώλη, Ψειμάδα Γ., Μουράτογλου, Ψειμάδα Μ., Τσαούση, Γιαννακοπούλου, Στεφανοπούλου (λ), Βλάχου, Νικλάνοβιτς.