Παρασκευή 21 Νοεμβρίου 2014

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 2-3 ΓΙΑ ΤΗΝ Α΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΣΠΕΔΑ

Την τρίτη σερί ήττα του υπέστη το γυναικείο μας τμήμα, στον εντός έδρας αγώνα με το ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ με 2-3 (19-25, 25-15, 12-25, 25-23, 7-15) μετά από αγώνα 123΄.
Μαριάνθη ΠΑΠΑΔΟΓΓΟΝΑ
Η ομάδα μας έπαιξε ικανοποιητικό βόλει, κυνήγησε τη νίκη με πείσμα, αλλά κάποια νεκρά διαστήματα στην απόδοση μας, ήταν καταλυτικά για την ήττα. Η αντίπαλος μας, ήταν καλύτερη στην αμυντική της λειτουργία και επειδή έχουμε πει ότι ένας αγώνας βόλει, κερδίζεται βασικά από την άμυνα, όταν δεν υπάρχει η κατάλληλη αμυντική κίνηση και η συνεχής κινητικότητα, τότε δε μπορείς να επιβάλεις το ρυθμό σου.
Ο αγώνας, ήταν ένας κλασικός αγώνας γυναικών, με τη μεταβαλλόμενη ψυχολογία που παρατηρούμε συνήθως και αυτό λόγω των μεγάλων διαφορών στα κερδισμένα σετς κάθε ομάδας.
Στο 1ο σετ, οι Αγ. Ανάργυροι, ξεκίνησαν καλύτερα και διατηρούσαν από την αρχή, διαφορά 4-5 πόντων, την οποία διατήρησαν μέχρι το τέλος.
Στο 2ο σετ, η ομάδα μας ήταν πολύ καλύτερη και πήρε μεγάλες διαφορές με 18-4, ισοφαρίζοντας εύκολα.
Όμως στο 3ο σετ, είδαμε την ακριβώς αντίστροφη εικόνα, με τους Αγ. Ανάργυρους να ξεκινούν με εντυπωσιακό σερί 0-10 και να ξαναπαίρνουν το προβάδισμα.
Στο 4ο σετ, οι Αγ. Ανάργυροι συντηρούσαν μια διαφορά 2 πόντων, η οποία εξανεμίστηκε, όταν η Δραπετσώνα πέρασε μπροστά με 22-21, για να ξαναπάρουν το προβάδισμα οι Αγ. Ανάργυροι με 22-23 και να αντιδρά η ομάδα μας με σερί 3-0 για την ισοφάριση.
Στο 5ο σετ, οι Αγ. Ανάργυροι και πάλι ξεκίνησαν με μεγάλο σερί 0-7 και εκεί κρίθηκαν όλα.
Τώρα πια έχουμε φτάσει σε απόσταση αναπνοής από τα play out και αν δε θέλουμε να αντιμετωπίσουμε προβλήματα, πρέπει να εντατικοποιήσουμε στους επόμενους αγώνες την προσπάθεια μας. Και αυτό είμαστε σίγουροι ότι θα γίνει.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Βελώνη και Καραδημητρίου.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (Χατζηδημητρίου) Κολίγα, Φούσκα, Καραγιαννίδου, Θωμαίδου, Μπουρέλι, Χίου, Μπολοβίνου (λ), Παπαδόγγονα (λ), Λαζαρίδου, Βλασταρίδου, Στάμου.
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: (Λαδιανός) Μπούτα, Καμπούρη, Κοντογεώργου, Σαμπάνη, Χασάπη, Βακάλογλου, Τσιούτσια (λ), Γιαννακάρα, Αποστολάκη, Ζούλου, Παναγιωτακοπούλου.