Παρασκευή 9 Ιανουαρίου 2015

ΑΙΟΛΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 2-3 ΓΙΑ ΤΗΝ Α΄ ΕΣΠΕΔΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Επιστροφή στις νίκες στη χαραυγή του 2015 για το γυναικείο μας τμήμα, στον εκτός έδρας αγώνα με τον Αίολο στον Ταύρο με 2-3 (25-22, 23-25, 15-25, 25-17, 10-15).
Η ομάδα μας έπαιξε καλό, πειθαρχημένο και σωστό βόλει και ανέβηκε πια στη βαθμολογία από τη γραμμή των play out, βλέποντας πιο αισιόδοξα το μέλλον.
Τα κορίτσια μας μπήκαν κάπως μουδιασμένα στον αγώνα, προσπαθώντας να συνηθίσουν το πολύ κρύο που επικρατούσε στο γυμναστήριο. Έδωσαν την ευκαιρία στον Αίολο, να ξεφύγει στο σκορ με 18-9, αλλά από το σημείο αυτό και μετά, ξεκίνησαν την αντεπίθεση τους, φτάνοντας μέχρι το 24-22.
Κασσάνδρα ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ
Στο 2ο σετ, διατηρήσαμε την καλή μας απόδοση του τέλους του προηγούμενου σετ και ξεφύγαμε με 17-11, για να έρθει η σειρά του Αίολου να κάνει τη δική του αντεπίθεση, να ισοφαρίσει σε 18-18, όμως η αντίδραση της ομάδας μας ήταν σωστή και καταφέραμε έστω και δύσκολα να ισοφαρίσουμε σε 1-1 τα σετς.
Στο 3ο σετ, δε συναντήσαμε ιδιαίτερη αντίσταση και προηγηθήκαμε  εύκολα με 1-2.
Στο 4ο σετ, οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το 13-11, αλλά σ΄ αυτό το σημείο ο Αίολος με σερί 12-6, ισοφάρισε εύκολα σε 2-2.
Στο 5ο σετ, η Δραπετσώνα πήρε από την αρχή διαφορές τις οποίες και συντήρησε μέχρι να κατακτήσει το πολύτιμο 2ποντο.
Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Βλάχου και Μιχαλίτση.
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ: (Δημητρακάκος) Σαρατσοπούλου, Χασιώτη, Κρασσά, Αναστασοπούλου, Νασκιντασβίλι, Κολοβού, Παπαδοπούλου (λ), Χατζηγιάννογλου (λ).
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Φούσκα, Καραγιαννίδου, Λαζαρίδου, Μπουρέλι, Χίου, Κολίγα, Κρεμμύδα (λ), Μπολοβίνου (λ), Παιτέρη, Ιωάννου, Χόρτη.