Σάββατο 7 Μαρτίου 2015

Η 20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη στο τάι μπρέικ με αντίπαλο τον Πανναξιακό στο ντέρμπι της Α1 βόλεϊ των γυναικών. Τον έπιασε προσωρινά στην κορυφή ο Παναθηναϊκός.

Με ανατροπή στο δεύτερο σετ όπου έχανε με διαφορά έξι πόντων ο Ολυμπιακός πήρε το σετ με αντίπαλο τον Πανναξιακό, ισοφάρισε σε 1-1 και κατάφερε να φύγει νικητής στο τάι μπρέικ στο ντέρμπι της 20ης αγωνιστικής της Α1 βόλεϊ των γυναικών.
Αυτό ήταν το κλειδί της νίκης σύμφωνα με τον προπονητή Γιάννη Νικολάκη που είδε τον Παναθηναϊκό να πιάνει την ομάδα του στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, αν και ο Ολυμπιακός έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.
Οι "πράσινες" επικράτησαν με 3-1 των Μακεδόνων, ενώ συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο Μαρκόπουλο με τους γηπεδούχους να κερδίζουν στο τάι μπρέικ το Ανατόλια. Εύκολη εκτός έδρας νίκη για τον ΑΟ Θήρας στο Ρέθυμνο.