Πέμπτη 27 Αυγούστου 2015

ΗΤΤΑ ΚΑΙ 25η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΓΚΡΑΝ ΣΛΑΜ ΤΗΣ ΠΟΛΩΝΙΑΣ ΟΙ ΑΡΒΑΝΙΤΗ / ΤΣΙΑΡΤΣΙΑΝΗ

Στην 25η θέση στην Πολωνία Βίκυ και Μαρία

Με απολογισμό 1 νίκη και 2 ήττες αποχαιρέτησαν το Grand Slam του Όλστιν στην Πολωνία οι Βίκυ Αρβανίτη και Μαρία Τσιαρτσιάνη.
 Το ελληνικό δίδυμο έχασε στις λεπτομέρειες τον τελευταίο του αγώνα από τις Καναδές Βάλιας / Μπρόντερ (19) με 2-1 σετ (21-19, 21-23, 8-15). Έτσι στην ισοβαθμία που δημιουργήθηκε στον 3ο όμιλο Βίκυ και Μαρία κατετάγησαν τέταρτες και έμειναν εκτός συνέχειας καταλαμβάνοντας την 25η θέση και παίρνοντας 160 βαθμούς στην παγκόσμια κατάταξη.

Οι Αρβανίτη / Τσιαρτσιάνη (30) ξεκίνησαν με νίκη με 2-1 (21-17, 14-21, 19-21) κόντρα στις Αμερικανίδες Φρέντρικ / Σουέτ (14), αλλά έχασαν στο δεύτερο ματς της χθεσινής ημέρας με 2-0 (21-15, 21-17) από τις Καναδές Μπάνσλει / Παβάν(3).